Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to trimování

7. 11. 2010

 

 

 

 

 

 

 

Trimování je vytrhávání staré, mrtvé srsti psa pomocí speciálních trimovacích nástrojů. Provádí se u plemen, která mají podsadu. Konkrétně třeba u kníračů, westíků, kokršpanělů, retrívrů nebo labradorů.
Pokud se srst nevytrimuje, po čase samovolně vypa
Mnoho majitelů dnes trimování nahrazuje klasickým stříháním nakrátko. Je to pro ně rychlejší, podstatně levnější a efekt je v zásadě stejný – pejsek nelíná.
Dříve než se však rozhodnete svého psa místo trimování stříhat, měli byste vědět, že jakmile ho ostříháte strojkem, jeho srst už nikdy nebude tak kvalitní a ztratí svou tvrdost. Navíc jednou ostříhanou srst tohoto charakteru už nikdy nebudete moci trimovat.
V našem salónu samozřejmě nabízíme obě tyto varianty úpravy. Záleží jen na Vás, pro kterou z nich se rozhodnete. Pokud však budete chtít pejska trimovat, nejméně dva týdeny před úpravou jej nesmíte koupat, aby srst zůstala tvrdá a dalo se s ní pracovat.                             
 
 
 
Speciální služba salónu Landseer:
Jako jeden z mála salónů provádíme trimování parson (jack) russel teriérů (i hladkosrstých) pomocí trimovacího kamene Mr. Groom, který je určen speciálně pro úpravu tohoto plemene.234611.jpg
Kámen dokonale vytrimuje i choulostivou srst, která by se při použití klasického nože krepatila, navíc snadno a hlavně bezbolestně odstraní i jemné chloupky na hlavě a hrudníku.
Kromě parson (jack) russela je možné kámen použít také k trimování kokršpanělů, některých kníračů s jemnou srstí a vhodný je i na afgánské chrty.

 

 

 

img_3990.jpg

img_39911.jpgimg_39971.jpgimg_39921.jpgimg_39931.jpgimg_40001.jpgimg_39951.jpg