Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak správně koupat pejska

15. 11. 2010

Pokud chcete pejska koupat sami doma a nevíte přesně jak na to, pokusíme se Vám poradit a detailně popsat, jak to co nejsnadněji, ale zároveň správně zvládnout.

Před samotným koupáním pejska nejprve důkladně rozčešte a pečlivou pozornost věnujte hlavně problematickým partiím za ušima, pod ocáskem, na tlapkách a bříšku.

Po rozčesání přejděte k důkladnému namočení srsti. Nezapomeňte u toho na bříško, vnitřní stranu stehen i jiná hůře dostupná místa. Psa koupejte vždy jen ve vlažné tekoucí vodě, nejlépe pod srchou.

Po namočení naneste přiměřené množství šamponu, který na srsti pořádně napěňte. Nemusíte se bát, že pejskovi šampon nateče do očí a bude ho v nich pálit. Pokud používáte kvalitní kosmetiku, tak už je dnes natolik šetrná, že v očích neštípe.

Následně pejska opláchněte, postupujte směrem od hlavy dozadu.

Celou proceduru zopakujte ještě jednou.

Nakonec nanesete přiměřené množství balzámu, po kterém bude srst jemnější, lesklejší a bude se i lépe rozčesávat. Ten nechejte působit dvě až pět minut, a pak jej důkladně vymyjte.

Po koupání musíte pejska vysušit fénem. Teplotu vyduchu volte raději nižší a během fénování srst pročesávejte hřebenem nebo kartáčem (podle typu srsti), aby lépe schla, byla krásně nadýchaná a nezacuchala se.

Koupání by se mělo opakovat nejlépe každé dva až tři měsíce a to vždy před návštěvou salónu. Podle potřeby však můžete pejska koupat i častěji.

Pokud si na to sami netroufáte, neváhejte využít našich profesionálních služeb. Před stříháním nebo po trimování Vám pejska okoupeme za použití kvalitní kosmetiky značky Ehaso.